Mavs musi złamać Luka Doncic z tego zwyczaju ze swoich europejsk

Po dwóch meczach przedsezonowych i dwóch odejściu, Mavericks dokładnie wiedzą, co mają wspólnego z Luką Doncic, gdy zbliżają się do regularnego sezonu.
 
Muszą pokonać Europę z niego.
 
Mamy na myśli to w możliwie jak najszerszy szacunek i ściśle w kategoriach koszykówki.
 
W swojej pierwszej akcji NBA, 6-8 Doncic zachwycił wszystkich swoją kreatywnością, strzelaniem i mądrym, ponad 19-letnim sposobem gry.
 
Mniej imponujące są osiem obrotów, jakie miał w ciągu 60 minut czasu sądu.
 
Połowa z tych obrotów była połączeniem podróżnym, ponieważ Doncic jest tak przyzwyczajony do wybaczającego sposobu, w jaki europejski system odwoławczy woła - lub nie woła - o podróżowanie.
 
Myślisz, że NBA ma dużo do powiedzenia, jeśli chodzi o podróżowanie?
 
Oglądaj mecz z ligi europejskiej, a zdasz sobie sprawę, że NBA nie jest taka zła.
 
Ale kiedy grasz zgodnie z przepisami europejskimi przez całe swoje życie, musisz dokonać korekty, gdy dotrzesz do NBA, a podróżowanie jest przynajmniej minimalnie egzekwowane.
 
To czas podobny do piątkowej rozgrywki przedsezonowej w Szanghaju przeciwko Filadelfii, że zdajesz sobie sprawę, że Doncic - mimo całego swojego kuszącego potencjału - wciąż ma wiele do zrobienia. Miał cztery obroty i brakowało wszystkich czterech 3-punktowych, których próbował. I połowa jego sześciu rzutów wolnych. To nie zmniejszy tego w NBA i jest to przesłanie przekazywane codziennie do młodej słoweńskiej sensacji.
 
"Luka jest ekscytującym zawodnikiem," powiedział trener Rick Carlisle. "Za plecami [przechodzi] i wszystko, co dobre, kiedy idzie dobrze, rzucił jednego z nich komuś w drugim rzędzie raz, musimy to poprawić.
 
"Przystosowuje się do różnych sposobów, które nazywają podróżowaniem w NBA, w Europie mieli inną interpretację tego, więc został powołany trzy lub cztery razy w dwóch grach, dostosuje się do tego."
 
Nie należy traktować tego jako trenera próbującego sprostać wysokim oczekiwaniom w zakresie ogólnego wyboru wersji nr 3. Carlisle wie, że jeśli Doncic nie stanie się kamieniem węgielnym franchisingu na nadchodzące lata, ktoś będzie musiał coś wyjaśnić.
 
"Potrafi robić wiele rzeczy na podłodze" - powiedział Carlisle. "Potrafi zdobywać punkty, zdobywać miejsca, ma świetną wizję i poprawia ludzi".
 
Jako punkt odniesienia, zastanów się, kiedy Jason Kidd był Indywidualistą. Wykorzystał swój ograniczony czas w grach przedsezonowych, by spróbować przejść, które według niego nie zadziałały, ale i tak by je wypróbował.
 
Zawsze miał sporo obrotów w przedsezonowych rozgrywkach, ale zazwyczaj kontrolował je, gdy gra zaczęła się liczyć.
 
Sytuacja Doncica jest inna, ponieważ jest taki młody. Ale Dennis Smith Jr. odkrył w zeszłym sezonie, że gra może być czasami okrutna. Uśrednił prawie trzy obroty na mecz, chociaż nieco później obniżył tę średnią w sezonie.
 
Doncic powiedział, że po prostu chce zagrać w swoją grę. I jego naturą jest podanie piłki. Czasami robi się trochę za bardzo, i wtedy Carlisle podrapie się w głowę.
 
To, o czym fani muszą pamiętać, to fakt, że dzieciak ma 19 lat. Ledwie porysował powierzchnię, mimo że był przebiegłym weteranem, grając w Europie w ostatnich kilku sezonach.
 
"Lubię poprawiać kolegów z drużyny" - powiedział. "Staram się nie zmuszać rzeczy."
 
Carlisle przez większość czasu grał na Doncicie, kiedy był na boisku. Byłoby to mocą punktową, żeby być dokładniejszym. Jego wielkość pozwala mu strzec największej mocy do przodu, a Mavericks wie, że tam będzie musiał grać tak długo, jak DeAndre Jordan będzie w centrum, a Harrison Barnes - gdy wróci ze swojego problemu ze ścięgnem - jest bardzo mały i Smith i Wesley Matthews są na polu obrony.
 
Dla Doncica jest to kwestia uczenia się, gdy pracuje on ze wszystkimi graczami, którzy są starsi od niego.
 
Jego umiejętności nie mają nikogo w zespole na tylnym siedzeniu.
 
Wkrótce Mavericks ma nadzieję, że opanuje także zasady podróżowania.